دوره آموزشی بازار سرمایه و بورس

بازار مالی یا بازار سرمایه چیست؟

بازار مالی (Financial Market)  اصطلاحی گسترده است که برای طیف وسیعی از بازارها به کار می‌رود. در حقیقت هر بازاری که در آن تجارتی صورت می‌گیرد یک بازار مالی محسوب می‌شود. بنابراین بازار‏های مالی متعددی وجود دارد که بازار بورس یکی از آنهاست.

این بازارها امکان سرمایه گذاری هم بعنوان یک حرفه و هم بعنوان فرصتی برای سرمایه‏گذاری پس اندازهای خرد شما را در کنار حرفه اصلیتان فراهم می‏کند . بنابراین این بازار‏ها در همه دنیا و بخصوص ایران فرصتی مناسب برای فعالانشان فراهم می‏کنند تا با هر میزان اندوخته به یک سرمایه‏گذار تبدیل شوند.

چرا باید در کلاسهای بورسی شرکت کنیم؟

از ورود به هر بازاری تا کسب دانش و تجربه کافی و رسیدن به مرحله خبرگی برای راه اندازی کسب و کار نیاز به یک بازه زمانی حدودا ۳ تا ۵ ساله می‌باشد که در اصطلاح بازار به آن خاک خوری می‌گویند.  اگر شما دانش و تجربه کافی نداشته باشید احتمال شکست شما در کسب و کارتان بسیار افزایش می‌یابد. بازارهای مالی و بورس هم بعنوان بازارهای کاملا حرفه‏ای از این قائده مستثنی نبوده و برای موفقیت نیاز به دانش، شناخت و تجربه کافی دارند.

همانطور که احتمالا در جریان هستید بسیاری از افرادی که اخیرا بدلیل رشد بورس و بدون دانش کافی وارد بازار شده‏ بودند با ریزش بورس در شهریور امسال (۱۳۹۹) دچار زیان های شدیدی شده و بخشی از سرمایه‏شان را از دست دادند، در صورتی که می‏توانستند تنها با یک سرمایه گذاری اندک بر روی آموزش خود، از سرمایه‏شان محافظت نمایند. بنابراین شرکت در دورهای آموزشی از الزامات ورود به بازار سرمایه می‏باشد.

مخاطبین:

 • سرمایه گذاران و فعالان حرفه‏ای بازار سرمایه
 • افرادی که تمایل به سرمایه گذاری و حفظ ارزش پول خود دارند.

این دوره آموزشی برای افراد علاقمند به مالکیت سهام شرکت‏ها و صنایع بدون درگیر شدن در امور اجرایی آنها مناسب است و برای این گروه (سرمایه گذاران و فعالان حرفه‏ای بازار) ارتقای سطح دانش و رفع مشکلات کاری در این زمینه را به همراه خواهد داشت.

همیچنین این دوره برای افرادی با سرمایه‏های کوچکتر نیز مناسب است که با میزان سرمایه کم خود امکان راه اندازی کسب و کاری برایشان میسر نیست. این دوره‌ آموزشی امکان ورود این گروه به بازار سرمایه و رشد سرمایه‏شان در مشارکت با دیگر سرمایه‏ها را فراهم می‌نماید.

در واقع شرکت در این دوره، سرمایه گذاری هوشمندانه‏ای برای توسعه مهارتها و توانائی‏ پولسازی شما می‌باشد و در زمانی کوتاه  چندین برابر آن به شما باز گردانده می‌شود.

چرا این دوره مفید است؟

در این دوره روش‏هایی را میآموزید که یک دید ۳۶۰ درجه در شما ایجاد می‏کند. ما در این دوره ضمن معرفی بازارهای مالی و ابزارهای کاربردی آنها و ارتقای دانش مالی شما، کمک میکنیم تا بتوانید تصمیم‏های درست را از تصمیم‏های نادرستی که تا به حال موجب زیان بسیاری از افراد گردیده تشخیص دهید و با انتخاب بهترین

 

گزینه‏های سرمایه‏گذاری، حداکثر سود ممکن را از بازار شناسایی و کسب نمایید تا بتوانید در یک بازه زمانی مناسب، حجم سرمایه خود را افزایش دهید.

ما به پیاده سازی آموزه‏ها بصورت زنده در بازار می‏پردازیم. در حقیقت این دوره به گونه‌ای طراحی شده که همزمان بیشترین دانش و تجربه لازم برای حرفه‏ای شدن را به شما انتقال دهد . شما نه تنها خرید و فروش سهم را (از طریق تحلیلهای تکنیکال و بنیادی) آموزش می بینید، بلکه با بسیاری از مفاهیمی که برای موفقیت در سرمایه ‏گذاری لازم است آشنا خواهید شد. برای مثال می آموزید که در یک بازار ریزشی چطور حفظ سرمایه کنید و یا در بازار رو به رشد چطور حداکثر سود را داشته باشید.

مفاهیم این دوره نه تنها در بورس بلکه در کسب و کار خودتان هم بسیار کارایی داشته و در رشد آن به شما کمک خواهد کرد.

 

معرفی اساتید دوره:

اساتید این دوره از میان اساتید مجرب بازار سرمایه انتخاب شده‌اند که ضمن تحصیلات عالی دانشگاهی و دارا بودن مدارک مالی بین المللی (نظیر CFA) در این رشته، بیش از ده سال تجربه موفق حضور در این بازارها را نیز دارند و از مشاوران سازمان بورس می‏باشند.

سرفصل‏ها

 • شناخت اولیه بازار سرمایه و بخش های مختلف بازار
 • نحوه ورود به بازار سرمایه
 • آشنایی با صورتهای مالی و نسبت های مالی
 • آشنایی به روش تحلیل بنیادی شرکت ها
 • آشنایی با اصول تحلیل تکنیکال
 • معرفی و آشنایی با ابزارهای نوین در بازار سرمایه
 • آشنایی با بازارهای بین المللی
 • تدوین استراتژی های مالی در بازار سرمایه
 • شناخت و طراحی سبد سرمایه گذاری
 • ارزیابی و مدیریت ریسک استفاده از ابزار بدهی
 • ارزش گذاری سهام
 • روانشناسی معامله‏گری
 • معاملات آتی در بازار جهانی
 • …….

مدت دوره : ۱۶۰ ساعت

راه های ارتباطی:

۰۲۱۲۲۴۳۹۸۷۴ (ساعات اداری  ۹ الی ۱۷ – شنبه تا چهارشنبه به غیر از ایام تعطیل)

۰۹۱۰۰۶۰۶۵۰۱  خانم صدوقی نیا (تماس/واتساپ/تلگرام)

۰۹۱۰۰۵۷۹۵۹۵ آقای هاشمی (تماس/واتساپ/تلگرام)

۰۹۰۳۵۱۴۸۹۱۵ آقای نورالدینی (تماس/واتساپ/تلگرام)