معرفی دپارتمان کارآفرینی سلامت

نظام نوین آموزشی دنیا در حوزه تربیت نیروی متخصص دچار تغییر و تحولاتی شده که آموزش مهارت های نرم، در کنار آموزش های تخصصی از محورهای اساسی آن می باشد. فراگیری مهارت هایی از قبیل خلاقیت، تفکر انتقادی، مهارت راه حل محوری و کار گروهی جزء مهارت های اساسی برای رقابت در دنیای فعلی و آینده می باشد. به تبع آن، سیستم آموزشی نظام سلامت نیز نیازمند بهره گیری از مهارت های لازمه برای افزایش بهروری و کارایی این سیستم و استفاده بهینه از منابع موجود می باشد.

دوره های MBA  امروزه یکی از اصلی­ ترین گرایش­ های نوین و کاربردی دانش مدیریت به شمار می آید که در سراسر جهان از محبوبیت و اعتبار ویژه­ ای برخوردار و دارای گرایش­ های مختلف و متنوعی است که یکی از گرایش­ های مهم و جدید آن «ام بی ای سلامت» یا «Health MBA» می­ باشد.

مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی سلامت در جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی شهید بهشتی،  با تیمی از نیروها و اساتید متخصص دانشگاه­های تهران، صنعتی شریف، شهید بهشتی و آشنا به هر دو حوزه کسب و کار و سلامت اقدام به برگزاری و ارائه دوره های  «Health MBA» با رویکردهای نوین و آینده نگرانه در حوزه نظام سلامت، می کند.

به یاری خداوند، تحقق این امر طی چندین دوره گذشته، موفقیت آمیز بوده و رضایت شرکت کنندگان را به همراه داشته است.

این تیم خود را متعهد می داند که افراد را مجهز به ابزارها و مهارت هایی نماید که بتوانند فعالیت ها و روند های نظام سلامت را هر چه بهتر آنالیز، جهت دهی و توسعه دهند تا خدمتی بهتر به بخش سلامت عمومی جامعه ارائه دهند و همچنین برای خود مجریان نیز ارزش افزوده ایجاد نماید.

این دوره ها برای طیف متنوعی از مدیران، دانشجویان و دانش آموختگان حوزه سلامت، پزشکان،پیراپزشکان،  و تمامی افرادی که به حوزه نظام سلامت علاقه مند هستند بصورت مجازی و حضوری طراحی گردیده است.